Čas na spánok

Spánok je pre malé bábätká naozaj veľmi dôležitý. Nevydržia byť ešte dlho v bdelom stave, rýchlo sa unavia a preto potrebujú spinkať aj niekoľkokrát denne. Môj synček má už vyše 7 mesiacov a jeho denné spánky sa stále skracujú, no v podstate ešte stále si potrebuje oddýchnuť po 2 - 3 hodinách. Niekedy sa naozaj bráni, napriek tomu, že je očividne unavený a umrnčaný, ale svet je taký zaujímavý, že nemôže predsa premeškať ani chvíľku spánkom. Teda aspoň tak to vyzerá z jeho pohľadu.

 


Spinkať však musí, je potom spokojný, oddýchnutý a pripravený na objavovanie ďalších nových vecí. Keď nastane noc, tak akosi vie, že to je ten správny čas na spánok a s 2 - 3 prebudeniami na kŕmenie ju prespí celú. Najlepšie sa mu spí pri mne, tváričkou zaborený do môjho vankúša a spokojne odfukuje. No keďže už je až príliš pohyblivý, musí spávať v postieľke, aby náhodou nespadol.

Pre pokojný a dobrý spánok je potrebné aj vhodné oblečenie, teda pyžamko. Nám sa najviac osvedčili pyžamká overaly, ktoré drobcovi všetko pekne zakryjú a nemusím sa obávať, že bude mať holý chrbátik, alebo nožičky. Tieto pyžamká môžu byť na gombičky, alebo aj na praktický zips, ktorý rýchlo rozopnete aj zapnete. Vyberajte si také, ktoré sa dajú rozopnúť buď v rozkroku, alebo aspoň do jednej nožičky, aby obliekanie a vyzliekanie bolo čo najjednoduchšie.

Najnovšie sme mali možnosť vyskúšať ZIPPY pyžamko tmavomodrej farby s potlačou Cheeky Alarm Clocks, ktoré je mäkučké, pohodlné a vyrobené zo 100% bavlny.


Toto pyžamko má mnoho výhod:

  • je na zips, čo uľahčuje prezliekanie
  • zips je skrytý pod krkom jedným gombičkom a nedráždi tak bábätko
  • zips je chránený aj zvnútra podšívkou a nedráždi tak pokožku dieťatka
  • rukávy sú ukončené patentom a zostávajú tak na svojom mieste
  • na členkoch sú gumičky, aby zabránili vykĺznutiu nožičiek a udržali ich na svojom mieste.
  • pyžamká od 6 mesiacov majú na nožičkách aj protišmykovú podrážku


Súčasťou týchto zippy pyžamiek je aj čiapka a podbradníček. Čiapka sa dá využiť v chladnejších dňoch, hlavne u malých bábätiek, aby im nebola zima. Náš drobec ju nepoužíva.