Zakladateľka Zippyho na titulnej strane Daily Mail

Sme extrémne hrdí na to, že zakladateľka Zippyho – Nicole Graham bola vybraná ako pomoc pri odštartovaní výročnej ceny Daily Mail Mumpreneur. Oceňovanie prebieha v spolupráci s NatWest Everywoman Awards, ktorí vyhľadávajú obchodnú excelenciu medzi ženskými podnikateľkami.

Nicole Graham (41) je zakladateľkou Zippy Suits. Býva v Cheshire so svojím manželom Johnatanom a deťmi Olliem (8) a Leilou (4).

Prvotný nápad prišiel, keď bola Nicole na materskej dovolenke s jej druhým dieťaťom Leilou, vtedy deväťmesačnou. Počas toho, ako sa naťahovala s Babygro patentmi a Leila sa krútila na prebaľovacej podložke Nicole rozmýšlala nad tým, že musí existovať nejaká jednoduhšia cesta. Určite by zips dával lepší zmysel, že?

41 ročná matka dvoch detí z Cheshire sa to rozhodla vyskúšať: „Odstránila som patenty z Leilinej súpravy a našila som tam zips“ hovorí.

Nicole Graham (41) (na obrázku) je zakladateľkou Zippy Suit – súpravy, ktoré sú pre jednoduchosť používania vybavené zipsom namiesto patentov. 

„Zrazu bola prezlečená za pár sekúnd. Ušetrilo mi to neskutnočné množstvo denných tráum, tak som vyrobila niekoľko ďalších – každá s jedným zipsom odhora dolu, zipsovú zábranu na ochranu kože dieťatka a kryt, aby sa dieťa nehralo so zapínaním a neskúšalo zips rozopnúť – a dala som ich iným matkám na vyskúšanie. Reakcie boli úžasné.“

Jej neprítomnosť v práci z dôvodu skúmania trhu po niekoľkých mesiacoch konečne poskytla odraz, ktorý bol potrebný na premenu jej nápadu na biznis – a tak vzniklo Zippy Suits. „15 rokov práce ako výskumníčka trhu určite pomohlo“, hovorí. Ozbrojená laptotpom – a medzi Leilinými zdriemnutiami – Nicole našla vhodného lokálneho výrobcu, navrhla vzory, vybudovala web stránku, koordinovala marketing a oslovila maloobchodníkov.

Nicole (v strede) je odfotená so svojou dcérou Leilou (vľavo) a synom Oliverom (vpravo) spolu s ich malým bratrancom Benjaminom. Nicole si uvedomila, že rýchlosť zipsu na súprave znamená veľmi veľký rozdiel.

„Všetko som robila takmer bez peňazí – moja stará mama mi kúpila laptop – a musela som si vziať pôžičku £4,000 o rok neskôr, ale všetko ostatné bolo financované z vlastného vrecka. Bolo to riskantné, ale vzrušujúce.“

Prvé Zippy Suits prišli do predaja vo Februári 2012 a spoločnosť momentálne zamestnáva 8 ľudí a predáva viac než 27 000 produktov mesačne do 13 krajín.

Minulý rok dosiahol obrat £525 000 a ich výrobky predávajú vo Fenwick-u, Tesco Direct a v ďalších viac než 100 nezávislých obchodoch.

Nicole (na obrázku) vytvorila prototyp súpravy s jediným zipsom odhora dolu, zipsovou zábranou na ochranu kože dieťatka a získala skvelé uznanie od ostatných matiek, ktoré testovali jej produkt.

Ulietaná robota okolo rodiny sa stala prebiehajúcim zápasom. Nicole a jej manžel Johnatan (43, manažér predaja) nemajú len dcéru Leilu, ktorá má teraz štyri roky, ale aj osemročného syna Ollieho.

„Je dôležité, že podnikanie funguje aj popri rodine. Keď sú deti v škole tak pracujem – Leila strávi tri a pol dňa týždenne v škôlke – zvyšok času som tu pre nich.“ Leila a Ollie sa sem-tam tiež zapájajú. Leila pomáhala navrhnúť prvé modely súprav a Ollie pomáha s počítaním tovaru.

Prvé produkty od Zippy Suits išli do predaja vo Februári 2012 a spoločnosť dnes zamestáva ôsmych ľudí a predáva mesačne viac než 27 000 výrobkov do 13 krajín.

„Bola to ťažká práca, mnohokrát vyčerpávajúca, ale výroba niečoho, čo je skutočne užitočné pre iné matky a byť schopná sa tým uživiť mi dala veľké množstvo zmyslu pre úspech.“

„Keď vonku nakupujeme, alebo ideme pre jedlo a Leila, alebo Ollie zbadajú dieťa s podbradníkom Zippy, sú vzrušení takmer tak, ako ja.“